Feedback
Vyhľadať novostavbu:  
Dnes je Piatok, 20.04.2018
Polyfunčný dom LEONARDO
Polyfunčný dom LEONARDO
Typ:Polyfunkčné objekty
Developer:INVEST IN, s.r.o.
Zahájenie výstavby:01/2010
Ukončenie výstavby:12/2011
Kraj:Trnavský kraj
Mesto:Trnava
Ulica:Hollého ulica
Polyfunčný dom LEONARDO Polyfunčný dom LEONARDO Polyfunčný dom LEONARDO

Popis Projektu

Funkcia
Navrhovaný polyfunkčný objekt Leonardo by mal ponúkať vyvážený mix navzájom sa dopĺňajúcich funkcií ako obchod, služby, administratíva, bývanie. Funkčná pestrosť má mestotvorný charakter s ambíciou oživiťtúto časť historického jadra a ponúknuť kultivované mestské prostredie a verejný priestor. Súčasťou domu je podzemná garáž pre obyvateľov a návštevníkov domu.

Koncepcia
Základná koncepcia vychádza z charakteru klasického mestského domu zo sedlovou strechou uzatvárajúceho nárožie mestského bloku. Trojpodlažný objekt s podkrovím je napojený na štítovú stenu susedného hotela Holliday Inn v severnej časti. Hmota a mierka budovy sa podriaďuje okolitej dominantnej barokovej architektúre, výška rímsy uličného krídla nepresahuje 9m. Do seba uzavretý dom v pôdorysnom tvare písmena „L" disponuje malým nádvorím - átriom - piazzou. Piazza Leonardo je čitateľná ako otvor v hlavnej uličnej fasáde objektu z Hollého ulice, odkiaľ sú hlavné vstupy do budovy, poskytuje príjemný poloverejný priestor a prepája zeleň vonku zo zeleňou vnútri. Napriek tomu, že sa odkazuje na intímne stredoveké dvory a malé vnútorné námestia vytvárajúce priehľady do vnútroblokov je výrazovo súčasným prvkom a je dôležitou funkčnou, priestorovou a významovou súčasťou budovy.
Architektúra Leonarda sa nesnaží byť slohovou rekonštrukciou meštianskeho domu resp. domov, ale kontextuálnym novotvarom stvárneným súčasnými výrazovými prostriedkami. Architektonická koncepcia je založená na dvoch tvárach domu - extrovertnej a introbertnej, čo je podporené aj materiálovo, aj farebne. Homogénna hmota objektu má neutrálnu tmavosivú farebnosť, subtraktívne časti hmoty majú naopak bielu farebnosť.

Dispozícia
Vnútorná dispozícia priestorov sa ťažiskovo odvíja od umiestnenia vstupov z krytého vnútorného priestoru a dvoch vertikálnych komunikačných jadier so schodiskami a výťahmi. Na prízemí sa nachádzajú obchodné priestory vo východnom krídle a kancelárske priestory v severnom krídle. Na 1-2.
poschodí sa nachádzajú byty a kancelárie, na najvyššom 3.poschodí sú podkrovné byty. Dispozície všetkých priestorov sú jednoduché, čitateľné a variabilné. Dostatok svetla poskytujú priestorom francúzske okná, strešné okná a loggie. Z nadzemných podlaží sú pekné výhľady na okolité historické budovy.
V podzemnom podlaží je hromadná garáž pre obyvateľov domu a zamestnancov kancelárií a obchodov s 34 parkovacími stániami vrátane miesta pre imobilných, 24 pivničných kobiek a technické priestory. Rampa pre vjazd a výjazd vozidiel ústi do komunikácie ktorá sa pripája na Hollého ulicu.

Lokalita

Polyfunkčný dom Leonardo je situovaný v severovýchodnej časti historického jadra mesta Trnava, známeho ako „malý Rím", v Centrálnej mestskej zóne na Hollého ulici. Obklopuje ho palácová zástavba univerzitných budov, Arcibiskupský úrad, rannobarokový Chrám sv. Jána Krstiteľa, Dóm sv.
Mikuláša, mestské veže,... a mnoho ďalších cenných historických budov.
Navrhovaný objekt Leonardo rešpektuje hodnoty cenného územia, do ktorého sa snží vstupovať veľmi citlivo prostredníctvom súčasných výrazových prostriedkov.

 

Predajca
NEOREAL, s.r.o.

Halenárska 3, 917 01 Trnava
tel: +421911321474
email: neoreal@neoreal.sk
web: www.neoreal.sk


SCR graphicsNewsletter
Prajete si dostávať informácie o novinkách a aktuálnej ponuke priamo na Váš e-mail?

Hypotekárna kalkulačka
Hypotekárna kalkulačkaVyužite online kalkulačku a vypočítajte si výšku Vašich splátok a ostatné podmienky úveru u rôznych poskytovateľov úverov.

Prečo by ste mali pridať Vašu novostavbu?
Prečítajte si aké praktické prínosy môže mať tento projekt (možno aj pre Vás).